php hata bastırma

google adwords

Siteniz HTTPS'yi destekliyorsa Google Adwords veremeyeceksiniz

Web siteniz HTTPS'yi destekliyorsa artık Google Adwords reklamı veremeyeceksiniz; Evet yanlış anlamadınız Google son zamanlarada müşteri gizliliği ve veri güvenliğini arttıran https üzerine yoğunlaştı hatta site normları arasında https'yi standart web protokolü olarak görüyor. Google 2018 Şubat itibariyle SSL olmayan yani HTTP siteleri güvenli değil uyarısı veriyor, HTTPS olan siteleride güvenli olarak bilgilendirmeye başladı.

Sonuç olarak siteniz https desteklemiyorsa reklamını yayılanmayacak veya http:// olan url adresiniz otomatikman https:// olarak yönlecek ve sitenizde SSL yoksa sayfa hata verecektir. Google bu uygulamaya 11 Haziran 2018 tarihinden itibaren geçerli olacağını bildirmiştir. aşağıda Google Adwords ekibinin yayınladığı açıklamayı görebilirsiniz.

Google AdWords Aylık Fatura 2019

Google AdWords reklamları, Türkiye'de yeni uygulamaya geçen vergilendirme usulüne göre sistemini güncelleyerek bir takım değişiklikler yaptı. İlk fark ettiğimiz bundan sonra Google Adwords aylık fatura çıktısını vermiyor olduğu, bunun yerine hiçbir mali değeri olmayan üzerinede "bu bir fatura değildir" ibaresi yazan ekstreler verdiği.  Bu demek oluyor ki Google Adwords harcamalarını gider olarak gösteren firmalar artık bunu harcama olarak gösteremeyecekleridir.  Bir diğer değişiklikte Google, sunduğu AdWords hesap profillerinde her Adwords hesabını bir işletme hesabı olarak güncelledi, Google bu şekilde şahısların reklam vermesinin önüne geçerek alınan hizmetler için vergi yolunu da açmış olacak.

Google Ads Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dijital pazarlamanın en etkin taktiklerinden biri olan Google Adwords yakında Google Ads oluyor. Peki Google Ads nedir? Nasıl kullanılır? Adworods’ten değişik yanları olacak mı? Bu yazımızda bu konuyu inceleyeceğiz.

Google Adwords Google’ın sunmuş olduğu bir reklamcılık platformudur. Uzun vakittir bu konuyla alakalı eğitimler sunuyoruz. Bilinen dijital dönüşüm ve dijital dünyanın dinamik yapısı yeniliklerinde beraberinde getiriyor. Google son zamanlarda bir çok aracında oldukça yenilikçi bir sürecin içinde. Bu kapsamda Google AdWords 24 Temmuz 2018’de bakımından yeni isimi olan Google Ads ismiyle karşımıza çıkıyor. Yeni Google Ads markası aslında algı olarak adwords kelimesinin üzerine çıkmayı amaçlıyor. Zira adwords markasının içinde geçen words(kelimeler) kelime reklamcılığı algısını oluşturuyor. Oysa ki Google Adwords, kelime reklamlarının ötesinde dijital reklamların...