spam

spam

Spam email Nedir?

Spam mail, internet kullanıcılarına özelliklede eposta kullanan kurumsal firmalara bıkkınlık getiren izinsiz olarak gönderilen toplu mesaj anlamına gelmektedir. Bu epostalar hem zaman kaybı hemde önemli epostaları gözden kaçırmamıza neden olan lüzumsuz epostlardır. Toplu ileti veya istenmemiş yığın miktarda mesajın ticari amaçla gönderilmesi bazı devletlerin kurallarına göre yasaya aykırı bir eylem olarak değerlendirilir ve cezası vardı. Bu mesajlar bir e-mail olarak geliyorsa bunlara genelde spam denir. Bazıları spam DNSleri tarafından engellenerek hiç gelmez veya önemsiz (Junk) mail kutusuna düşer.

Google Yeniden Değerlendirme Nedir?

Google yeniden değerlendirmeye ne gibi durumlarda ihtiyaç duyarız; misal internet siteniz arama sonuçlarında bir anda kaybolduysa ve Google arama sonuçlarında görünmüyorsa veya eskisi kadar iyi performans göstermiyorsa kalite yönergelerimizi ihlal ediyor olabilir. Siz yinede hak ettiğiniz yerde olmadığınız kanaatindeyseniz ve Google kalite standarlarına Web Yöneticisi Yönergeleri uyduğunu ve bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız internet siteniz için Google yöneticilerine tekrar değerlendirme yapabilirsiniz.

Google manuel spam işlem cezası nedir?

Google manuel spam işlem cezası, arama motorlarında organik ziyaretçi sayınızda ve sıralamalarınızda büyük bir kayıp yaşadığınızda, ilk yapmanız gereken madur olan site isminizi "site:dline.com.tr" gibi Google da bir arama yapıp sonuç listesinde çıkıp çıkmadığınızı kontrol etmektir. Şayet arama sonuçlarında hiç görünmüyorsanız büyük ihtimal  Google dizininden tamamiyle kaldırılmış olabilirsiniz veya Google tarafında 30 sayfa geriye atma cezası almış olabilirsiniz.