imap email kurulumu

eposta

Spam email Nedir?

Spam mail, internet kullanıcılarına özelliklede eposta kullanan kurumsal firmalara bıkkınlık getiren izinsiz olarak gönderilen toplu mesaj anlamına gelmektedir. Bu epostalar hem zaman kaybı hemde önemli epostaları gözden kaçırmamıza neden olan lüzumsuz epostlardır. Toplu ileti veya istenmemiş yığın miktarda mesajın ticari amaçla gönderilmesi bazı devletlerin kurallarına göre yasaya aykırı bir eylem olarak değerlendirilir ve cezası vardı. Bu mesajlar bir e-mail olarak geliyorsa bunlara genelde spam denir. Bazıları spam DNSleri tarafından engellenerek hiç gelmez veya önemsiz (Junk) mail kutusuna düşer.

Dijital İmzalı E-Posta Nedir?

Dijital İmzalı E-Posta Nedir? Cevabı: Güvenli e-posta sertifikaları S/MIME teknolojisi kullanıcılarının e-postalarını dijital olarak imza atmasını ve şifrelemesini sağlayan sertifikalardır.

Dijital olarak imza atmış bir elektronik posta, gönderen kişinin kimliğini, kimden gönderildiğinin net olarak bilinmesini, gönderilirken muhteva bütünlüğünün ispat ettiğini ve imza adıp gönderilen e-postanın muhtevasının değiştirilmediğini ispat eder.

Şifrelenmiş elektronik posta ehemmiyetli bilgiler yanlış kişilerin eline geçmesine mani olur.