googe reklam

google ads

Google Adwords eski görünüme nasıl geçilir?

Google AdWords 24 Temmuz 2018 itibariyle zorunlu olarak tüm hesapları yeni görünüme geçiriyor. Eski hesapların bir kısmı eski arayüzü kullanabiliyor fakat bu uzun sürmeyecek kedinizi yeni GoogleADS görünümüne alıştırsanız iyi edersiniz.
Google AdWords Aylık Fatura 2019

Google AdWords reklamları, Türkiye'de yeni uygulamaya geçen vergilendirme usulüne göre sistemini güncelleyerek bir takım değişiklikler yaptı. İlk fark ettiğimiz bundan sonra Google Adwords aylık fatura çıktısını vermiyor olduğu, bunun yerine hiçbir mali değeri olmayan üzerinede "bu bir fatura değildir" ibaresi yazan ekstreler verdiği.  Bu demek oluyor ki Google Adwords harcamalarını gider olarak gösteren firmalar artık bunu harcama olarak gösteremeyecekleridir.  Bir diğer değişiklikte Google, sunduğu AdWords hesap profillerinde her Adwords hesabını bir işletme hesabı olarak güncelledi, Google bu şekilde şahısların reklam vermesinin önüne geçerek alınan hizmetler için vergi yolunu da açmış olacak.

Google Ads Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dijital pazarlamanın en etkin taktiklerinden biri olan Google Adwords yakında Google Ads oluyor. Peki Google Ads nedir? Nasıl kullanılır? Adworods’ten değişik yanları olacak mı? Bu yazımızda bu konuyu inceleyeceğiz.

Google Adwords Google’ın sunmuş olduğu bir reklamcılık platformudur. Uzun vakittir bu konuyla alakalı eğitimler sunuyoruz. Bilinen dijital dönüşüm ve dijital dünyanın dinamik yapısı yeniliklerinde beraberinde getiriyor. Google son zamanlarda bir çok aracında oldukça yenilikçi bir sürecin içinde. Bu kapsamda Google AdWords 24 Temmuz 2018’de bakımından yeni isimi olan Google Ads ismiyle karşımıza çıkıyor. Yeni Google Ads markası aslında algı olarak adwords kelimesinin üzerine çıkmayı amaçlıyor. Zira adwords markasının içinde geçen words(kelimeler) kelime reklamcılığı algısını oluşturuyor. Oysa ki Google Adwords, kelime reklamlarının ötesinde dijital reklamların...