yükleniyor...

KOSGEB Web Sitesi Desteği Web Sitesi Kurmak


KOSGEB Web sitesi kurma Desteği ve Tanıtım Desteği Programında yer almaktadır. Destek kapsamında  işletmelerin; işletmelerini, ürünlerini ve hizmetlerini ulusal ve uluslararası pazarlarda tanıtmaları için gerçekleştirdikleri faaliyetlere destek verilir.

İşte bu internet sitenizi açmak ve geliştirmek için alacağınız hizmetlere %50 oranında destek alabileceğiniz KOSGEB kobi proje desteği bulunmakta. Bunun için satış arttırmak, yeni pazarlama kanalı oluşturma, marka bilinirliği, e-ticaret vb. bir hedef içeren iş tasarısı oluşturmanız gerekmekte. Bu iş tasarınında yer alan harcamaları aylara ayırarak 6-24 ay arası periyotta olabilecek bir proje hazırlamalısınız. Bu proje ile internet sitesi tasarım, seo danışmanlığı, aylık google reklamı, sitelerden reklam alma, bu iş personel istihdam edilecekse bu personellerin net aylığı gibi kalemler üzerinden geri ödemesiz Kosgeb hibe desteği alabilirsiniz.

RankBrain Nedir?


RankBrain

RankBrain, Google'ın eski senelerde proje olarak tasarlamış ve tecrübe etmiş olduğu 2015 senenindeyse son karar alarak evrensel şekilde arama neticelerine yardımcı olması için yayınladığı yapay zeka mimarisine dayalı bir algoritmadır. Google'ın arama neticelerinde siteleri neye göre sıraladığına konusunda bir takım teorik bilgiler bulunuyor olsa bile tam olarak hangi kriterlerin göz önüne alınarak gerçekleştirildiği bilinmiyor. RankBrain ile birlikteyse artık bu kriterleri kestirmek daha da güç bir hal alacak.

 

Crontab Kullanımı ve Örnek Cron Uygulaması


Linux ve Unix sistemlerde kullanılan crontab, belirlediğiniz bir zaman yada zaman diliminde belirlediğiniz komut, script yada uygulamanın çalışmasını sağlarsınız.
Cron girdilerinin /etc/crontab dosyasının düzenlenerek uygulanır. Belirli dakika, saat, gün, ay,yıl, haftanın günleri veya belirli saatler dakikalar arası planlanmış görev oluşturamaya yaramaktadır. cpanel ve plesk sistemleri üzerinde hazır foksiyonlar kurulu olarak gelir özel cron stilleri oluşturmak istiyorsanız aşağıda nasıl yapacağınızı örnekler ile anlatmaya çalışacağız.

.htaccess ile www. yönlendirme


İnternet sitelerine www.siteadi.com veya http://siteadi.com olmak üzere iki farklı yolla ulaşılabilir. Kullanıcılar bu iki adresi de aynı site görürler. Sonuçta hangisini kullanırlarsa kullansınlar siteye ulaşabiliyorlar. Fakat, biz Webmaster’ların 2 yoldan birisini seçmemesi bazı sorunlar neden olabilir. Peki bu sorunlar neler olabilir;

    Sitenin çalışmasında bazı sıkıntılar olabilir. Mesela sitenin cachelerinde sorunlar çıkarabilir, www ile siteye giriş yapan bir kullanıcı http:// ile girdiğinde giriş yapmamış olduğunu görecektir.
    Arama motorları sitenizi gezerken aynı içerikten 2 farklı adreste olduğunu tespit eder ve sıralamada nasıl bir sonuç cıkaracağı konusunda sorun oluşur bu durumda da linklere özen göstermezler. Google, Yandex, Bing gibi Arama motorları gözünde bu bir eksiklik olduğunda hit kayıplarına ve mükerrer içerik gibi görünmesine neden olacaktır.

iPhone (IOS) E-Posta Kurulumu


Bu makalede iphone (IOS) marka cihazınıza kurumsal e-posta hesabının nasıl kurulduğunu resimli anlatımıyla birlikte adımları takip ederek E-posta hesabınızı yerleşik iPhone E-Mail programına tanımlayabilirsiniz:

PayPal Türkiye’deki Faaliyetlerini Durdurdu


PayPal Türkiye’deki Faaliyetlerini Durdurdu

Bu sabah 08:00 civarında yazılı olarak yapılan bir açıklamaya göre PayPal Türkiye'deki tüm hizmetlerini durdurma kararı aldı. Bu kararını almasının nedeni Türkiye'deki lisans başvurularının reddedilmesinden kaynaklanıyor.

Türkiye'de bu gibi lisanslar neden zor alınıyor özellikle dünyanın en büyük şirketlerine karşı bir garezimiz var anlamış değiliz. Dünyanın en çok kullanılan sanal ödeme sistemi olan PayPal 6 Hazirana 2016 kadar müşterilerinin hesaplarında bulunan paralarını çekmelerini yada gönderme işlemlerini yapmaları gerekiyor.

Google Arama Formatı Değişiyor


Google, arama motoru formatında farklığa gidiyor. Site artık kullanıcılara, "hangi konuyu istemediklerini" seçme olanağı tanıyacak. Ayrıntılar haberimizde.
Google, arama motorunda farklıklar yapmaya devam ediyor. Birkaç gün önce mobil platform destekli siteleri arama motorunda daha yukarılara sunacağını izah eden Google, başka bir çözümünü daha izah etti.
 
Kullanıcıların var olan bilgi kirliliğinden dolayı, istediği siteye, aramaya, bilgiye erişememesi meselelerini odağına alan Google, kullanıcılara istemediği sayfaları göstermeyecek.
 
Kullanıcılar, sunulacak seçeneklerle, istemedikleri konu, yazı, sayfa, site vb. bilgi kaynaklarını belirleyecek. Hemen peşinden Google, kullanıcıların karşılaşmak istemediği bu aramaları, kullanıcılara göstermeyecek.
 
Android Authority'nin haberine göre, kullanıcılar en yakın vakitte mevzubahis özelliği kavuşabilecekler.
Böylelikle kullanıcılar bilgi kirliliği olmadan, sadece istediklerini arama motorunda görebilecekler. Geriye kalan bilgiler kullanıcıların karşısına çıkmayacak.

Bir konu ile ilgili var olan çok fazla sayıda eş değer bilgi kaynağını temizleme olarak görülen uygulamaya, gösterilmeyecek bilgi kaynaklarının yaratıcıları tarafından verilecek reaksiyonlar merak konusu. Google’ın bu balansı kurmasının çok zor olacağını düşünüyoruz.

Google’ın istemediğiniz bilgi kaynaklarını size göstermeyecek olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Google Sağ Kısmındaki Reklamı Kaldırıyor


Google Sağ Kısmındaki Reklamı Kaldırıyor
Google, Adwords konusunda çok önemli bir farklığa giderek bugüne kadar arama neticelerinin sağında çıkan reklamları kaldıracağını izah etti.
Google‘ın bir müddettir üzerinde çalıştığı ve hudutlu sayıda kullanıcı üzerinde testlerini sürdürdüğü arama neticeleri sayfasının sağ bölümündeki reklamları kaldırma işlemi artık hayata geçiriliyor. Bundan böyle web üzerindeki arama neticelerinin sağ bölümünde reklam gösterimi olmayacak. Sadace ürün listelemeleri haricinde google adwords reklamı görüntülenmeyeek.

Google kullanıcılarının sağ bölümde reklam görmediğini söylemesi üzerine bir Google sözcüsünden açıklama geldi. Search Engine Land‘e konuşan Google sözcüsü, bundan böyle arama neticelerinin sağ bölümünde Ürün Listeleme Reklamları haricinde rastgele bir reklam gösterimi olmayacağını belirtti. Başka bir deyişle Google reklamları artık arama neticeleri sayfasının yalnızca üst ve alt bölümlerinde yer alacak.
 
Dünya genelinde uygulamaya başlanacak olan bu karar sayesinde web üzerinde gösterilen reklamlar da mobilde gösterilen reklamlar gibi olacak. Başka bir deyişle artık Google arama neticeleri hem web üzerinde hem de mobilde birbirine benzeyecek.

Google'ın bu farklığı mobil aramaların ağırlık kazanmasından dolayı yaptığı düşünülüyor.

Instagram Reklamları Türkiye'de


Instagram resim ağını Facebook'un satın almasıyla beraber hizmetlerini daha da genişleten Instagram, içerisinde Türkiye'nin de bulunduğu 30 yeni ülkeye reklam hizmetlerini açtığını duyurdu.

Artık Instagram reklamları Türkiye'de de kullanılabilecek. 30 Ekim 2015’de itibaren dünyanın dört bir yanındaki her ölçekten reklam veren, platformun reklam servisinden yararlanarak kampanyalar düzenleyebilecek.
Instagram reklamlarının tüm dünyadaki her ölçekten işletmenin kullanımına açılmasına ek olarak platformun reklam formatlarına yeni özellikler de eklendi.
- Yaratıcılığı tetikleyecek ve reklamlara daha sinematik bir his verecek Landscape fotoğraf ve videolar
Markaların daha zengin hikâye anlatımı yapabilmeleri için 30 saniyeye kadar uzayan video süresi
Kısa zamanda geniş kitlelere ulaşılmasını sağlayan Marquee.

Sevgiliye Özel Web Sitesi


Sevgiliye ÖZel Web sitesiDline Bilişim'in Sevgililer günü için hazırladığı kampanya ile sevgililer gününe özel web tasarımıyla internet üzerinde dünyaya aşkınızı sevginizi duyurun. Çok kaliteli bir tasarımla tüm cihazlarda en yüksek görüntü kalitesinde yayınlanacak web sitesinde arka fonda seçtiğiniz bir müzik ve sevgilinizle güzel anılarınızı içeren fotoğrafların bulunduğu bir web sayfası hediye edin..  E Albüm 'de.

Sevdiğinize çok özel web sitesi Hediye edin Sevgililer Günü, Doğum Günü veya Diğer Özel zamanlarınız için Özel bir Web Sitesi hediye ile kutlama ister misiniz? DEMOLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

Kurumsal Seo


Kurumsal SEOŞirketinize ait bir web sitenizin ürününü yada hizmetleriniz adına yapılan, arama motorlarına anahtar kelime çalışmasına kurumsal SEO diyoruz.

 

Google Adwords ile belirlemiş olduğunuz anahtar kelime veya kelimeler çok maliyetli olabilir ve birden çok ürününüze Adwords kullanmak biraz mantıksız olabilir.

 

Kurumsal SEO çalışmasının aslında size sunduğu en büyük avantaj sadece verdiğiniz kelimelerle sınırlı kalmayıp farklı farklı bir çok kelimede Google sıralamasına girmenizdir.

Doğru Domani Seçimi


Doğru Domain Alandı SeçimiDoğru domaini seçmek aslında çok zor olduğu kadar bir o kadarda basittir. Alınacak domainin hedeflediğiniz anahtar kelimelerden en önemlisinin yazılması seo açısından önemi büyüktür.

 

Buna bir örnek verecek olursak eldiven işi yapan bir firmanın eldiven çeşitleriyle (interlok eldiven, jarse eldiven, bandocu eldiven, müflon eldiven) arandığını düşünürsek bütün eldiven çeşitleri ile ilgili domain almamızın mantıksız olduğunu düşünerek, firma adında eldiven kelimesinin geçmesi çeşitleriyle arattırıldığında, yapılan seo optimizasyon çalışmasıyla öne çıkması daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Black hat seo nedir, nasıl yapılır?


black hat seo nedir

Bu yazımızda black hat SEO nedir, kimler yapar, nasıl yapılır buna değineceğiz.

Öncelikle black hat seonun türkçe karşılığı siyah şapkalı seocular anlamına gelmektedir.  Peki nedir bu black hat seo ondan kısaca bahsedelim.

E Ticaret Paketleri


Dline Bilişim'de Alanadı(domain) için bir defa lisans ücreti ödersiniz. Sonra tüm ara sürümleri ücretsiz olarak indirebilirsiniz ve sınırsız ürün ekleyebilirsiniz. Yazılımı kendi sunucunuzda kullanabilir, ücretsiz kurulum hizmeti alabilirsiniz.

Yüzde Hesaplama Yöntemi


yüzde hesaplamaMuhasebe derslerinde, vergi, zam, iskonto ve özellikle KDV hesaplama, yüzde ve binde hesaplamaları çok sık kullanılır.

Basit Yüzde Hesaplama Yöntemi: Ticari hayatta bazı sayısal değerlerde 100 sayısı esas alınarak karşılaştırma yapılır. Bu karşılaştırma sonucunda istenen değerler hesaplanır.

Son Teknoloji Kodlama


css3 html5 web tasarımSon Teknoloji CSS 3.0 ve HTML5 ile hazırlanmış tüm browserlarda hatasız ve daha hızlı görüntülenbilir ayrıca Iphone, android cihazlarında hatasız yayınlanan web tasarım ve yazılım hizmetleri...

%100 arama motoru uyumlu


arama motoru uyumluSEO Arama motoru kriterlerine uygun altyapıya sahip %100 arama motoru optimizasyonuna uyumlu web siteleri.

Mysql Replace İşlevi Kullanımı


Kuvvetli mysql fonksiyonlarından replace işlevi Mysql de bir sütun içerisindeki belli bir string'i değiştirmek için REPLACE fonksiyonu kullanılır. Rastgele bir kelimeyi çok sayıda kayıtta değiştirmek istediğinizde dakikalarca uğraşmak yerine replace işlevi ile saniyeler içinde belirlediğiniz alandaki tüm kayıtları değiştirmenizi sağlayacaktır.

Responsive Web Tasarım


responsive web tasarimResponsive web tasarım,(Esnek web tasarım) web sitelerinin tüm farklı cihaz ve ekranlarda orijinal haliyle görüntülenebilmesi ve işlem yapılabilmesi için düzenleyen bir tasarım ve kodlama tekniğidir. Bir diğer deyişle responsive web sitesi tasarımı, bir web sitenin farklı ekranlarda, içeriğin kaydırılıp hizalanarak, şekil değiştirerek uyum göstermesini sağlar.

Bilgi Toplumu Hizmetleri


Türk Ticaret Kanunun her web sitesinde olması gerek "bilgi toplumu hizmetleri" sayfası kanunlara göre nasıl hazırlanır pek yakında anlatacağım...

Web Tasarım Kanunu


Web Tasarım Kanunu

Türk Ticaret Kanunu değişiyor. Yeni Türk Ticaret Kanunu’na göre 1 milyon civarındaki şirket web sitesini kurmak zorunda. Firmaların kendi adlarına internette isim tescili ve web alanı (hosting) hizmeti almaları gerekmektedir. Yeni yasanın yürürlüğe konulmasına ve uygulanmasına ilişkin usul ve esasları belirlemek amacıyla hazırlanan 1535 maddelik tasarı mecliste kabul edildi. Bir takım eksikliklerinde giderilmesiyle birlikte kanunlaşarak yürürlüğe girecek olan tasarı pek çok şeyi değiştirecek.

Tüm Dünyaya İnternet Projesi


Kabaca bir hesap yapıldığında ortalama 2,3 milyar insan internet erişimine sahip durumdadır. Dünya nüfusunun 7 milyarın üzerinde olduğunu düşünürsek bu durumda yaklaşık 5 milyar kişinin internet erişimine imkanı olmadığını görüyoruz. Başta Facebook olmak üzere 5 teknoloji devi firma bu durumu değiştirmek amacıyla yeni bir oluşum içersine girdiler. İnternet.org adı verilen bu oluşumda Ericsson, Media Tek, Nokia, Opera, Samsung ve Facebook gibi firmalar bulunuyor. İnternet.org projesinin ana hedefleri arasında, internet erişiminin satın alınabilir olması, etkin erişim olanağının sağlanması ve iş modelleri bulunuyor.

Alan Adı Kaydı için E-posta veya Telefon onayı Zorunlu hale geliyor


ICANN'in getirmiş olduğu yeni düzenlemeyle birlikte alan adı sahibi olmanın şartları da değişiyor. Alan adı tescil işlemlerini gerçekleştiren aracı firmaları etkileyecek olan düzenlemeyle birlikte bu firmaların sorumlulukları da artıyor.

Twitter ‘da 8 Pazarlama Tekniği


Hızlı haberleşme ağı olarak Twitter, Facebooku geride bırakmaya başladı. Geçen ay Facebook 6 Milyon kullanıcı kaybettiği rapor edildi. Twitter dünya üzerinde haber alışverişi, ürün prosmosyonu, eğitim gibi birçok farklı amaçlarla kullanılan bir sosyal medya aracı.

Belediye başkan adayları için web sayfası


belediye başkanı sitesiYaklaşan yerel seçimlerde internet üzerinde yüzbinlerce seçmene kendinizi tanıtmanın en kolay ve ucuz yolu web sayfalarıdır. Bu yüden bütün belediye başkan adaylarına ve aday adaylarına kurumsal kaliteli görünüme sahip kendilerini ve projelerini anlatabilecekleri web sayfaları yaptırmalarını öneriyoruz.

canlı destek


canlı destek

 

Google reklam vermek


Google reklam vermek Google arama motoru ana sayfasında sağ tarafında görülen sponsor bağlantılara tıklama başı maliyet ile reklam vermektir. Bunun dışında Google arama motoru ücretli bir reklam hizmeti vermemektedir. Google arama motorunun sonuç sayfasında sol tarafında listelenen sonuçlar ücretsizdir ve Google bunun için her hangi bir ücret almaz.

 

Google kayıt


Google kayıt, Google arama motoruna yapılan genel kayıt işlemlerine verilen seo işi dışında insanların kullandığı genel addır. Google kayıt işlemi ücretsizdir ve http://www.google.com.tr/addurl/?hl=tr&continue=/addurl adresinden ücretsiz olarak yapılmaktadır. Bu işlem sadece web sitenizin Google tarafından bilinmesi içindir. Hiçbir Google kayıt işlemi yapmasınızda Google botları web sitenizi zaten fark eder ve indexler.

Google ik sayfa içinde çıkmak için yapmanız gereken ilk şey, ücretsiz maliyet ve zaman öğrenme formunu doldurmanızdır.

 

Google kayıt yapan siteler

 

Google kayıt başlığı altında web sitenizin adresini ve anahtar kelimelerinizi Google arama motoruna kaydeden yüzlerce hatta binlerce web sitesi vardır. Bu işlem, yukarıda verdiğimiz linki tıklayarak kendi kendinize yapacağınız işlemi sizin yerinize yapmaktan başka bir şey değildir. Tek farkı web sitenize extradan bir link verir böylece bulunabilirliğiniz artar. Bu siteler arasında page rank dediğimiz sayfa kıymeti yüksek olanların sitenize verdiği link kıymetlidir. Çünkü Google arama motoruna göre bir site başka bir siteye link veriyorsa link verilen site değerlidir. Elbetteki verdikleri link " Follow " ise.

 

Google arama motoruna danıştığımızda insanların web sitelerinin Google arama motorunda ilk sayfalarda olması için gerekli olanlara ulaşmaları için “ Google kayıt “ başlığı altında arama yaptıklarını görüyoruz. Sadece Google kayıt web sitenizin Google arama motorunda ilk sayfalara gelmesi için yeterli bir işlem değildir sadece Google arama motorunun sitenizi daha çabuk fark etmesine yarar.

Google ilk sayfa


Google ilk sayfa her zaman internette ürün yada hizmet içeren web site sahiplerinin en çok bulunmak istedikleri konumdur. Google arama motorunda arama yapan ziyaretçilerin genelde ilk 3 sayfada aradıklarını bulduklarını hesaba katarsak Google ilk sayfanın bu kadar kıymetli olmasının normal olduğunu görürüz.

Google ilk sayfa önemlidir

Google ilk sayfa önemlidir. İnternet kullanıcılarının aradıklarını bulmak için Google ilk 3 sayfada gezindikleri ve aradıklarına ulaştıkları bilinmektedir. Bu yüzden Yıldız Bilişim Google ilk sayfa için çalışmakta ve %89 Google ilk sayfaya müşterilerini taşımaktadır.

Google ilk on


Google ilk on, her zaman internette ürün yada hizmet satan web site sahiplerinin en çok bulunmak istedikleri sonuçtur. Google arama motorunda arama yapan ziyaretçilerin genelde ilk 3 sayfada aradıklarını bulduklarını ve işlerini gördüklerini düşünürsek, Google ilk on’un neden bu kadar kıymetli olduğunu anlarız.

 

Aynı ürün ve hizmetlerinizi satan yüzlerce hatta binlerce firma yada web sitesi olduğunu düşünürsek ilk 3 sayfanın dışında kalan web sitelerinin şanslarının arkalara gittikçe azaldığı bilinmektedir.

 

Google ilk on, rakipleriniz ve işleriniz

 

Web sitenizin görsel ve işlevsel anlamda yetersiz olduğunu düşünelim. Google ilk on’da bulunmanız bu negatif etkenlerin olmasına rağmen rakiplerinize nazaran web siteniz çok daha fazla ziyaret edilecek ve sattığınız ürün yada hizmetler rakiplerinize göre daha fazla olacaktır.

 

Google ilk on, işlek bir caddede en baştaki mağazadır

 

Google ilk on demek şehrin en işlek caddesinde ve bu caddenin ilk girişinde bir mağaza demektir. Caddeye aradığını bulmak için gelen yüzlerce-binlerce müşteri ilk önce sizin mağazanızı görecektir. Elbetteki mağazanızın vitrini ve görüntüsü iyi ise bu müşterilerin ( alıcıların ) büyük bir kısmına satış yapacaksınız demektir. Düşünün; Dünya’da en popüler arama motoru Google arama motoru ve siz bu arama motorunda ilk sayfadasınız. Her halde internet ortamında bundan daha iyi bir yatırım düşünülemez.

Google ilk on da çıkmak

 

Her ne kadar Google arama motoru yönetimi “ hiç kimse ilk on garantisi veremez “ deklaresini yapsada bugün bütün seo lar Google ilk on vaadi vermektedir. Google’ın da tavsiye ettiği gibi mutlaka referans almanız ve bu referansların geçici değil kalıcı başarılar olduğunu kontrol etmeniz gerekmektedir. Yıldız bilişim olarak müşterilerimizin menfaatini düşünüyoruz çünkü bu bir maliyettir ve bu maliyetin karşılığı alınmalıdır. İstatistiklerimize dayanarak, yaptığımız işlerin % 89 gibi büyük bir kısmının Google arama motorunda ilk on sonuç içinde olduğunu görüyoruz. Yıldız Bilişim olarak anahtar kelimelerinizin en az dörtte üçünün ilk sayfada olacağını diğer kelimelerin ise ilk 3 sayfada olacağını garanti ediyoruz ve bunun altına imzamızı atıyoruz.