#Dijital pazarlama, #web sitesi tasarımı, #web yazılımı, #seo veya #sosyal medya yönetimi hakkında yeni gelişmeleri fırsat buldukça bu alanda paylaşmayı seviyoruz.

SPF Kaydı Nasıl Eklenir?


SPF kaydı nedir? nasıl eklenir? bu makalemizde spf kaydınız detaylı olarak anlatıyoruz. E-posta göndermede SPF kayıt hatası alıyorsanız bunu nasıl gideriyoruz neden kaynaklanıyor plesk, cpanel veya directadmin sunucu kullanabilir olabilirsiniz hepsi için geçerli standart ayarlardır. Hotmail,  Gmail,  Mynet ve özel email sağlayıcılara mail gönderemiyorsanız veya gönderdiğiniz mailler Junk/Önemsiz klasörlerine düşüyorsa SPF kaydı oluşturmanızı öneririyoruz.

SPF kaydı tek başına yeterli değildir elbette, ISP’nin IP adresinini spamlistlerde olmaması gibi çeşitli kaidelerde vardır.

Cloudflare Nedir ve Nasıl Kullanılır?


CloudFlare sitenizi hız ve güvenlik açısından ileri düzey bir korumaya alan ücretsiz bir proxy hizmetlerini kurumsallaştırıp sunan sistemdir. Rastgele bir proxy servisine mantık olarak benzeyen bu sistem sitenize giriş yapmak isteyen ziyaretçileri önce güvenlik açısından kontrol ediyor, sonra cache varmı diye kontrol ediyor ve buna göre işlem yapıyor.

Şayet güvenlik ile ilgili bir sıkıntı yaşanırsa ziyaretçi sunucunuza yansıtılmıyor. Buda kimi saldırıların yapılmasını olanaksızlaştırıyor. Bu arada CloudFlare idare oturumu sayesinde istediğiniz IP’yi, Ülkeyi vs engelleyip o IP veya o Ülkeden gelen ziyaretçilerin engellenmesini isteyebilirsiniz. Her türlü yazılım ile yazılan sisteminize entegre edebileceğiniz bu sistemi bugün ismi duyulmuş çoğu site kullanmaktadır. Bu arada sizin trafik arkadaşınız olan bu site önbellek (cache) tutarak daha az sorgu yapılmasını, dosya indirilmesini sağlar ve böylelikle trafiğiniz azalmış olur.

Paraşüt'e Özel Google AdWords Reklam %10 indirimli!Paraşüt abonelerine özel %10 indirim


Goolge AdWords(Ads) reklam yönetim ve SEA optimizasyon hizmetinde Paraşüt müşterilerine özel %10 indirim uyguluyoruz.  Bu indirimden faydalanmak için yapmanız gereken sadece aşağıdaki formu eksiksiz doldurmaktır. Sonrasında satış temsilcilerimiz en kısa zamanda size dönüş yapacaktır.

Browser Nedir?


Tarayıcı (Browser), web sitelerine erişmek için kullanılan programlara denilir. Browserlar, internette yayınlanan döküman kodlarını yorumlayarak yazı, resim, video gibi görselleri ekranınıza gelmesini sağlarlar. Bir internet sitesi değişik tarayıcılarda bire bir aynı şekilde görüntülenmeyebilir zira her tarayıcının siteleri açıklama özellikleri değişik olabilmektedir. Sitenizin daha fazla kullanıcıya aynı kalitede hizmet verebilmesi için de tüm büyük tarayıcılarda olması gerektiği gibi görüntülenmesi önemlidir. Browserlar türkçe  adıyla tarayıcılar olmasaydı bugün internete bağlanmak mevzubahis olmayacaktı.

Bu sayfa Google Haritalar'ı doğru şekilde yükleyemedi sorunu


Son günlerde Google haritası gömülü olan web sitelerinde sıkça karşılaşılan bir hatayı sizde fark etmişsinizdir. Sitedeki harita üzerinde "Bu sayfa Google Haritalar'ı düzgün şekilde yükleyemedi" veya ingilizce kullananlar için "This page can't load Google Maps correctly" şekinde bir hata notuyla karşılaşırsınız.
Sebebi Google'ın harita uygulamalarıyla ilgili 22 Haziran 2016 yeni bir prosedüre geçti, bundan kaynaklanan bir sorundur.

Google AdWords Aylık Fatura 2019


Google AdWords reklamları, Türkiye'de yeni uygulamaya geçen vergilendirme usulüne göre sistemini güncelleyerek bir takım değişiklikler yaptı. İlk fark ettiğimiz bundan sonra Google Adwords aylık fatura çıktısını vermiyor olduğu, bunun yerine hiçbir mali değeri olmayan üzerinede "bu bir fatura değildir" ibaresi yazan ekstreler verdiği.  Bu demek oluyor ki Google Adwords harcamalarını gider olarak gösteren firmalar artık bunu harcama olarak gösteremeyecekleridir.  Bir diğer değişiklikte Google, sunduğu AdWords hesap profillerinde her Adwords hesabını bir işletme hesabı olarak güncelledi, Google bu şekilde şahısların reklam vermesinin önüne geçerek alınan hizmetler için vergi yolunu da açmış olacak.

Sayfa Açılış Hızı Testi Nedir?


Sayfa Açılış Hızı Testi Nedir?

Web sayfası açılış hızı testi nedir? Neden önemlidir? Dünyada yapılan birçok araştırmaya göre, web sayfalarının açılış hızında yaşanan yarım saniyelik gecikme, kullanıcı trafiğini %15-20 arasında düşürüyor. Tabi bu oran Avrupa’nın en sabırsız milleti olan Türkiye için artıyor olabilir. :)

Peki hız gerçekten önemli mi?

Birçok web sitesi sahibi sayfalarının hızından çok görüntüsüne yoğunlaştığından, sayfa açılış hızının ne kadar önemli olduğu konusunun üzerine pek gitmiyor. Gitmek istese bile birçok teknik terim kafa karıştırdığı için bir süre sonra takibinden vazgeçiyor. Bu da sitelerinde hit kaybına hatta ticari bir kuruluşa ait web sitesi, alışveriş sitesiyse maddi kayba dönüşüyor.

Google Hız Testi Aracı Nedir?


Google Hız Testi Aracı Nedir?
Google açılış sayfası hız testi aracı olarak tarif edebileceğiz PageSpeed Insight, web sitelerinin Google'a göre ne kadar hızda açıldığını belirleyen ücretsiz bir analiz aracıdır. Üstelik mevcut problemleri listeleyerek çözümler sunan daha hızlı bir web sitesi için yol gösterici niteliğinde ipuçları vermekte. Kendi deyimleriyle, PageSpeed Insights, bir sayfanın mobil ve masaüstü cihazlar için performansını ölçer.

PageSpeed skorları 0 ile 100 puan arasındadır. Skor ne kadar yüksekse hız o kadar daha iyi demektir; 85 ve üzerindeki bir skor, sayfanın iyi performans gösterdiğine işaret eder. Kullanması oldukça basittir.  PageSpeed Insight sitesine giderek, karşınıza çıkan kutucuğa "alanadi.com" yazalım ve "Analiz Et" butonuna basalım bir süre bekledikten sonra aşşağı sonuçu veriyor.

Google Ads Nedir? Nasıl Kullanılır?


Dijital pazarlamanın en etkin taktiklerinden biri olan Google Adwords yakında Google Ads oluyor. Peki Google Ads nedir? Nasıl kullanılır? Adworods’ten değişik yanları olacak mı? Bu yazımızda bu konuyu inceleyeceğiz.

Google Adwords Google’ın sunmuş olduğu bir reklamcılık platformudur. Uzun vakittir bu konuyla alakalı eğitimler sunuyoruz. Bilinen dijital dönüşüm ve dijital dünyanın dinamik yapısı yeniliklerinde beraberinde getiriyor. Google son zamanlarda bir çok aracında oldukça yenilikçi bir sürecin içinde. Bu kapsamda Google AdWords 24 Temmuz 2018’de bakımından yeni isimi olan Google Ads ismiyle karşımıza çıkıyor. Yeni Google Ads markası aslında algı olarak adwords kelimesinin üzerine çıkmayı amaçlıyor. Zira adwords markasının içinde geçen words(kelimeler) kelime reklamcılığı algısını oluşturuyor. Oysa ki Google Adwords, kelime reklamlarının ötesinde dijital reklamların bir çok bacağını oluşturuyor. Bünyesinde arama ağı reklamlar, görüntülü reklam ağı, mobil, gmail, app ve video ağı dahil olmak üzere kullanılabilir bir çok kampanya türlerini barındırıyor.

Google Adwords eski görünüme nasıl geçilir?


Google AdWords 24 Temmuz 2018 itibariyle zorunlu olarak tüm hesapları yeni görünüme geçiriyor. Eski hesapların bir kısmı eski arayüzü kullanabiliyor fakat bu uzun sürmeyecek kedinizi yeni GoogleADS görünümüne alıştırsanız iyi edersiniz.
Yerli Mallara "Yerli Üretim" Etiket Logo Zorunluluğu


Yerli Mallara "Yerli Üretim" Logo Etiket Zorunluluğu

Türkiye'de üretilen malların etiketlerinde "yerli üretim" logosu kullanmak 13 Ekim 2018 itibariyle zorunlu hale getirildi. Ticaret Bakanlığı, yerli üretim ürünlerini ayırmak için etiket kriteri getirdi.

Yönetmelik uyarınca, üretim yeri Türkiye olan mallar için Bakanlıkça tespit ve ilan edilen şekil, logo veya işaretin kullanılması zorunlu hale getirilecektir. Türkiye'de üretilen malların etiketlerinde "yerli üretim" logosu kullanmak yasayla zorunlu hale getirildi.

Toplu Mail Gönderimi Yaparken Bilmeniz Gerekenler


Toplu Mail Gönderimi Yaparken Bilmeniz Gerekenler

Türkiye'de toplu mail gönderimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Günümüz dünyasında İnternet kullanımının son derece yaygın olması e-posta kullanımınında artmasına neden olmuştur. Dolayısıylada toplu mail gönderimi, firmalar tarafından sıkça kullanılan reklam ve pazarlama teknikleri arasında büyük önem kazanmıştır. Peki toplu mail gönderimlerinin faydalı olabilmesi için nelere dikkat etmeliyiz?

Outlook 2013 POP3 e-posta kurulumu (resimli anlatım)


Outlook 2013'e POP3 hesabı kurulumu

Windows işletim sistemlerinde çoğunluk olarak kullanılan Microsoft Outlook programının özel email kurulumunu aşşağıda resimli olarak anlatacağız.

Siteniz HTTPS'yi destekliyorsa Google Adwords veremeyeceksiniz


Web siteniz HTTPS'yi destekliyorsa artık Google Adwords reklamı veremeyeceksiniz; Evet yanlış anlamadınız Google son zamanlarada müşteri gizliliği ve veri güvenliğini arttıran https üzerine yoğunlaştı hatta site normları arasında https'yi standart web protokolü olarak görüyor. Google 2018 Şubat itibariyle SSL olmayan yani HTTP siteleri güvenli değil uyarısı veriyor, HTTPS olan siteleride güvenli olarak bilgilendirmeye başladı.

Sonuç olarak siteniz https desteklemiyorsa reklamını yayılanmayacak veya http:// olan url adresiniz otomatikman https:// olarak yönlecek ve sitenizde SSL yoksa sayfa hata verecektir. Google bu uygulamaya 11 Haziran 2018 tarihinden itibaren geçerli olacağını bildirmiştir. aşağıda Google Adwords ekibinin yayınladığı açıklamayı görebilirsiniz.

POP ve IMAP Arasındaki Fark Nedir?


Email sunucu hizmeti verdiğimiz firmaların ve email ile sorunları olan internet dünyasının çokça sorduğu; IMAP ile POP arasındaki fark nedir? Eposta kuracağım IMAP mı? yoksa POP3'ü mü seçmeliyim? İşte bu merak edilen konulara bu başlık altında ışık tutacağız :) POP3'u mu daha iyi yoksa IMAP mı? Her ikisi de eposta gönderip - almanıza yarayan, e-postalarınızı bilgisayarınıza veyahut diğer cihazlara yüklenmesini sağlayan iletişim protokollerinin adıdır. Bu yüzden iyi veya kötü olarak ayrıştıramayız, sizin ihtiyacınıza göre kullanışlı veya kullanışsız olarak ayır edebiliriz.

Google Ads Ekstre Nedir? Google Fatura Nasıl Alınır?


Google Adwrods 01 Haziran 2018 tarihi itibariyle artık sadece işletme hesaplarının açık kalacağını bildirdi ve vergi yükümlülüğünün işletmelerde olduğunu belirtti. Yani vergi ve işletme bilgileri girilmeyen hesaplar kapatılacak ve artık fatura vermeyecek. Peki yaptığımız Google reklam ödemelerini artık nasıl gider göstereceğiz?

Seo Danışmanlığı


SEO Danışmanlığı, SEO hizmeti sürecinde, profesyonel bakış açısı ve sitenize uyguladığımız özel çalışmalarımız sayesinde internet sitenizin index sayıları artacak, arama sonuçların dahil olan anahtar kelimeleriniz yükselecektir. Sitenizin ciddi manada yükseliş sağlayacak buna mütakip sitenizin ziyaretçi sayısı artacaktır. Bu pozitif farklıklara, bizden Seo Danışmanlık Hizmeti aldığınız müddet içerisinde tanık olacak ve tarafımızdan gönderilen raporlar aracılığıyla gözlemleyeceksiniz.

Dünyada ve ona paralel olarak ülkemizde faaliyet gösteren bütün sektörlerin dijital pazarlama işine girmesi ile beraber SEO çalışmaları ehemmiyet kazanmaya başlamıştır. Hem de Bill Gates tarafından 2016 Aralık ayında yapılan izahta yükseliş trendinde olan meslekler arasında Seo Danışmanlığı ile gösterilmiştir. Ve artık 2018 yılındayız ve hala kariyer isteyenler için parlayan bir yıldız olmaya devam eden bir meslektir.

Google manuel spam işlem cezası nedir?


Google manuel spam işlem cezası, arama motorlarında organik ziyaretçi sayınızda ve sıralamalarınızda büyük bir kayıp yaşadığınızda, ilk yapmanız gereken madur olan site isminizi "site:dline.com.tr" gibi Google da bir arama yapıp sonuç listesinde çıkıp çıkmadığınızı kontrol etmektir. Şayet arama sonuçlarında hiç görünmüyorsanız büyük ihtimal  Google dizininden tamamiyle kaldırılmış olabilirsiniz veya Google tarafında 30 sayfa geriye atma cezası almış olabilirsiniz.

Google Yeniden Değerlendirme Nedir?


Google yeniden değerlendirmeye ne gibi durumlarda ihtiyaç duyarız; misal internet siteniz arama sonuçlarında bir anda kaybolduysa ve Google arama sonuçlarında görünmüyorsa veya eskisi kadar iyi performans göstermiyorsa kalite yönergelerimizi ihlal ediyor olabilir. Siz yinede hak ettiğiniz yerde olmadığınız kanaatindeyseniz ve Google kalite standarlarına Web Yöneticisi Yönergeleri uyduğunu ve bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız internet siteniz için Google yöneticilerine tekrar değerlendirme yapabilirsiniz.

Sosyal Medya Ajansı ile Çalışmanın Faydaları?


Günümüzde Sosyal Medyanın yaygınlaşması, firma veya markaların müşterileri ile uzak ya da yakın gözetmeksizin birebir iletişime geçme imkanını da beraberinde getirdi.

Bu önemli avantajı kullanmak isteyen firma ya da markalarda sosyal mecralar da boy göstermeye başladılar. bu önemli oluşumu fark eden bir çok innovatif girişimciler ya da creative ajansları kendilerini bu oluşumun içine koyarak yeni bir iş kolu olan "Sosyal Medya Ajansı" hizmetini yarattılar.

Instagram Odak Özelliği Nasıl Kullanılır?


Instagram, odak ismini verdiği portre modu özelliğini geçtiğimiz günlerde yayınladı. Uzun müddettir deneme süresinde olan yeni özelliğin, kullanıcılar tarafından çok beğenileceği tahmin ediliyor.

Odak Özelliği Nedir?

Odak özelliğinin ana görevi, kadraja giren yüze odaklanıp yüzü daha bariz hale getirmesi, arka tasarısı ve geri kalan diğer nesneleri bulanıklaştırmasıdır. iPhone’larda bulunan portre moduna benzer şekilde çalışan bu özellik, kullanıcıların daha belirgin, daha kaliteli ve profesyonel görünümlü fotoğraflar çekebilmesine imkan tanıyor.

Telefonunun portre modu özelliği bulunmayan kullanıcılar dahi artık bu özellik sayesinde kolaylıkla portre fotoğraflar çekebilecek.

WhatsApp Business Uygulaması


WhatsApp Business Uygulaması

WhatsApp Business, kobiler için oluşturulmuş ücretsiz özel bir Android uygulamasıdır. Küçük şirketler için müjde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması whatsapp artık sabit numaralarda ek bir uygulama olan whatsapp business uygulaması ile kullanılabilecek.

Bu uygulama sayesinde işletmeler internet üzerinden müşteri ile iletişimlerini otomatik hale getiren, sıralayan ve hızla cevap veren araçlarla müşterileriyle iletişimde kalabilir.

WhatsApp Business konusunda yeni ayrıntılar da ortaya çıktı. Peki, nedir WhatsApp Business ve şuan da kullandığımız normal WhatsApp'tan ne farkı var? 

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK)


şisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK)
Kişisel verilerin korunması kanunu kısa adıyla KVKK, 6698 sayılı yasası resmi gazetede yayınlanarak yürülüğe girdi. Türkiye’de faaliyet gösteren her kuruluşun 2018 yılından itibaren, verileri korumaya yönelik yeni kanuna göre sistemlerini ve uygulamalarını hazır etmesi aksi takdirde ceza ödemesi gerekecek.
Denetim kampsamında, sakladığınız ve işleme aldığınız verilerin kesin olarak nasıl kullanıldığını bilinmesi ve kurum içerisinde doğru veri yönetimi politikası uygulanması gerekmekte.

KVKK Nedir?

Son günlerde 2018'de internet sitesine girdiğiniz kurumlar, alışveriş yaptığınız perakende şirketinin Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili önemli uyarısıyla karşılaşıyor olmalısınız veya sitelerine KVKK aydınlatma metni adı altında sayfalar açarak yasaya uygun şekilde bilgilerinizi sakladıkları veya saklamadıkları konusunda beyanat veriyorlar. İşte bu KVKK yasası nedir? bu konu hakkında bilmeniz gerekenler ve yapmanız gerenleri anlatan kvkk yasasının tam metni aşağıda yer almaktadır.

Türkiye'nin En İyi Web Tasarım Firması


Türkiye'nin En İyi Web Tasarım Firması
Türkiye'nin en iyi web tasarım firmalarını veya web tasarım ajanslarını araştırdığımızda karşımıza kurumsal web tasarım firmalarına çok nadir çıkar veya kurumsal görünümlü lakin 1-2 sene sonra yerinde yeller esen firmalar vardır. Genelde kobiler veya kişisel web sitesi yaptırmak isteyenler ucuz olduğundan firmalar yerine kişiler ile çalışmayı tercih ederler ve sorunun başlangıcı için ilk adımı atmış olurlar. Bu kişiler ya yazılım konusunda çok bilgili değildir internetten hazır şablonları size satmak isterler, bu şablonlarından geneli hatalıdır açıklar mevcuttur sorunları hiç bitmez en kötüsüde bir gün sitenizin hacklenecek olması. Kurumsal web tasarım firma olmadığı hiç bir sözleşme yaptırımı olmayacağından sorunu çözmeye yaptığı için arkasında durmazlar yani paranız zamanınız çöpe gider hatta siteniz hacklenir başkalarına sizin adınıza saldırılar düzenleyerek başınıza yasal sorunlar açabilir en azından itibarınız zedelenir.

SEO için en uygun SSL sertifikası


SEO için en uygun SSL sertifikası
SEO için en uygun ssl sertifikası hangisi veya SSL sertifikasının arama motoru sıralamasında yükselmede olumlu veya olmusuz bir etkisi var mı? Bu makalemizde bunu anlatacağız.

SSL Sertifikasının SEO'ya Etkisi Nedir?


SSL Sertifikasının Seo Ya Etkisi Nedir?
SSL sertifikasının SEO'ya etkisi varmıdır? varsa nedir? Çok uzun bir süre önce, Google bir web sitesini HTTPS protokolüne geçirmenin sıralamanın küçük bir artış sağlayacağını duyurdu. Günümüzde web master olmak Google’ın gelişmelerni takip anlamına geliyor yani SEO bilgisine haiz olmak. Birçok web kullanıcısı bu zihniyete sahiptir, ancak HTTP ve HTTPS arasındaki farkın nasıl anlaşılacağı, SSL nasıl kurulacağı, yapılandırılması ve hatta SSL markasının önemi, seo açısından SSL firmasının yükselmeden önemli bir etkisi vardır. Başlangıç ​​olarak, birkaç soru sormak çok önemlidir; Google neden SEO sıralaması için HTTPS'yi tercih eder? Ve SEO için HTTPS kullanmanın faydaları nelerdir? Ayrıca, SEO ile ilgili web sitesinin HTTPS'ye dönüştürüldüğü de belirtilmelidir.

Türkiye'nin En Ucuz SSL Sertifikası ile Güvenlik


Türkiye'nin En Ucuz SSL Sertifikası ile Güvenlik

Hayat Boyu Ücretsiz SSL Sertifikası ile Güvenliğiniz Bizde

Tüm web hosting paketlerinde SSL Sertifika Ücretsizdir! Web sitenizi Dline'a taşıyın SSL Sertifikalar Ücretsiz Olsun. Daha fazla bilgi için bize ulaşın.


Evet Türkiye'nin en ucuz ve güvenli, garantili SSL sertifikası bizde. Sadece 9.00$ a kurulumuda dahil biz sağlıyoruz.

Şimdi Ücretsiz Kurulum:
Hangi sunucuda panelde olduğu önemli değil Cpanel, Plesk veya Directadmin kullanın veya kiralık sunucu hizmetinizin hangi firmada olduğu önemli değil, şimdi tüm SSL sertifikası siparişlerinde teknik işlemlerle uğraşmanıza gerek kalmadan ücretsiz kurulumunuz firmamızın teknik personeli tarafından yapılmaktadır. SEO için en uygun SSL sertifikanı öneriyoruz.

Dijital İmzalı E-Posta Nedir?


Dijital İmzalı E-Posta Nedir?

Dijital İmzalı E-Posta Nedir? Cevabı: Güvenli e-posta sertifikaları S/MIME teknolojisi kullanıcılarının e-postalarını dijital olarak imza atmasını ve şifrelemesini sağlayan sertifikalardır.

Dijital olarak imza atmış bir elektronik posta, gönderen kişinin kimliğini, kimden gönderildiğinin net olarak bilinmesini, gönderilirken muhteva bütünlüğünün ispat ettiğini ve imza adıp gönderilen e-postanın muhtevasının değiştirilmediğini ispat eder.

Şifrelenmiş elektronik posta ehemmiyetli bilgiler yanlış kişilerin eline geçmesine mani olur.

KOSGEB Web Sitesi Desteği Web Sitesi Kurmak


KOSGEB Web sitesi kurma Desteği ve Tanıtım Desteği Programında yer almaktadır. Destek kapsamında  işletmelerin; işletmelerini, ürünlerini ve hizmetlerini ulusal ve uluslararası pazarlarda tanıtmaları için gerçekleştirdikleri faaliyetlere destek verilir.

İşte bu internet sitenizi açmak ve geliştirmek için alacağınız hizmetlere %50 oranında destek alabileceğiniz KOSGEB kobi proje desteği bulunmakta. Bunun için satış arttırmak, yeni pazarlama kanalı oluşturma, marka bilinirliği, e-ticaret vb. bir hedef içeren iş tasarısı oluşturmanız gerekmekte. Bu iş tasarınında yer alan harcamaları aylara ayırarak 6-24 ay arası periyotta olabilecek bir proje hazırlamalısınız. Bu proje ile internet sitesi tasarım, seo danışmanlığı, aylık google reklamı, sitelerden reklam alma, bu iş personel istihdam edilecekse bu personellerin net aylığı gibi kalemler üzerinden geri ödemesiz Kosgeb hibe desteği alabilirsiniz.

Instagram Yeni Konum Nasıl Eklenir?


Türkiye'de Instagram kullanımın artmasıyla birlikte müşterilerimizin sosyal medya alanında en sık sorduğu sorlardan biri Instagram konumlarında neden görünmüyoruz? Instagram'a yeni konum nasıl eklenir veya kaydedilir şeklinde oluyor bizde bu konu hakkında detaylı bir makale yazarak yanıtlamak istedik. Yanlızca birkaç dakikalık işlem sonucu yeni bir konum oluşturup fotoğraf ve videolarınıza rahtlıkla etiketlemeniz mümkün olacak.

Instagram bir süre önce Facebook tarafından satın alınmasıyla birlike bir takım değişiklikler yapmıştı bunlarda biride konum bilgilerini artık Google maps yerine Facebook sayfalarından çekiyor. Bu nedenle Instagram'a yeni bir konum eklememiz için bir Facebook hesabına ihtiyacımız olacak. Konumumuzu bir kez ekledikten sonra diğer işlemleri Instagram üzerinden devam edebiliyoruz.