kdv hesaplama

kdv zorunluluğu

Yurtdışı Alışverişlerde KDV Zorunluluğu Nedir?

İnternet alışverişlerinde önemli gelişme Türkiye'de mükellef olmayan şirketlerin internetten yaptığı satışlardan bundan sonra KDV alınacak.

28 Kasım 2017 tarihinde çıkarılan 7061 sayılı torba yasayla getirilen vergi düzenlemesiyle Türkiye’de ikametgahı, işyeri, kanuni merkezi ve iş merkezi bulunmayanlar elektronik ortamda Türkiye'ye satışını yaptıkları mal ve hizmetler için 01 Ocak 2018 tarihinden itibaren KDV ödemeleri yükümlülüğü getirildi.

Google AdWords Aylık Fatura 2019

Google AdWords reklamları, Türkiye'de yeni uygulamaya geçen vergilendirme usulüne göre sistemini güncelleyerek bir takım değişiklikler yaptı. İlk fark ettiğimiz bundan sonra Google Adwords aylık fatura çıktısını vermiyor olduğu, bunun yerine hiçbir mali değeri olmayan üzerinede "bu bir fatura değildir" ibaresi yazan ekstreler verdiği.  Bu demek oluyor ki Google Adwords harcamalarını gider olarak gösteren firmalar artık bunu harcama olarak gösteremeyecekleridir.  Bir diğer değişiklikte Google, sunduğu AdWords hesap profillerinde her Adwords hesabını bir işletme hesabı olarak güncelledi, Google bu şekilde şahısların reklam vermesinin önüne geçerek alınan hizmetler için vergi yolunu da açmış olacak.